Hakkımızda

NASIL BİR PROJE?
Dördüncü Boyut (4B) Akademi'nin 2014 yılından beri yürüttüğü bir sosyal sorumluluk projesi olan 4B Genç Profesyoneller, çalışan genç profesyonellerin, kendilerinden önce yola çıkan ustalardan bilgi ve deneyim aktarımlarını dinleyebileceği, hem birbirlerine hem de topluma fayda sağlayan yeni projeler üretebilecekleri, gelişim, performans ve kariyer'i odağına alan bir platformdur.

KİMLER İÇİN?
Kişisel ve mesleki gelişimini önemseyen, bugün aktarılan deneyimleri dinlemeye ve deneyimlerini yarınlara aktarmaya istekli, içinde yaşadığı dünyaya karşı sorumluluklarının farkında ve karşılamak için arayış içinde olan, 22-35 yaşları arasında, iş yaşamına adım atmış genç profesyoneller içindir.

NEDEN 4B - GPK?
Doğada, var olan her canlının yaşadığı çevre için yaratacağı bir faydanın olduğuna ve insanın, bu döngünün en değerli, en etkin varlığı olarak hem bireysel hem de toplumsal boyutta fayda alanlarına odaklanması gerektiğine inanıyoruz.

Bu bakış açısı ile toplumun, eğitim, sağlık, çevre vb. konularda farklılaşan ihtiyaçları içinde özellikle iş yaşamında insan kaynağının geliştirilmesini hedefleyen 4B GPK projesini sürdürüyoruz.

Burada amaç, geleceğin profesyonellerinin yaptıkları işe değer katan bir çalışma anlayışı içinde, çalıştıkları kuruma, topluma ve kendilerine kalıcı değerler sağlamalarına aracı olmaktır.


EĞER;
Siz de 22-35 yaşları arasında, iş yaşamına adım atmış genç bir profesyonel iseniz,

Kişisel ve mesleki gelişiminiz sizin için önemli ise,

Bugün aktarılan deneyimleri dinlemeye ve deneyimlerinizi yarınlara aktarmaya istekli iseniz,

İçinde yaşadığınız dünyaya karşı sorumluluklarınızın farkında ve karşılamak için arayış içinde iseniz,

İş yaşamınıza, evrensel değerlerle zenginleşmiş yeni bakış açıları kazandıracak beraberliğimiz için bir adım atın ve GENÇ PROFESYONELLER'e üye olun.

Unutmayın, yaşamda hepimiz kendimizi anlatırken anlar, paylaştıkça çoğalır, zenginleşiriz.

DÖRDÜNCÜ BOYUT (4B) AKADEMİ HAKKINDA
Eğitmen, Danışman, Bilirkişi (Mobing) ve Yazar Çağlar Çabuk'un kurucusu olduğu 4B Akademi, uzman ve deneyimli profesyonel danışmanlar ile bireysel ve kurumsal eğitim gelişim hizmetleri alanında faaliyet gösteriyor.

4B Akademi, özel sektörde yer alan saygın kurum ve kuruluşların eğitim, gelişim ve yönetişim alanlarında ihtiyaç duyduğu çözüm arayışlarında, iş ortağı olarak yerini alarak ve üniversiteler ve kamu kurumlarıyla yaptığı işbirlikleriyle bilginin toplumda her katmana aktarılmasına aracılık ediyor.

BİLİYORUM, ÖYLEYSE VARIM!
4B Akademi'de "Biliyorum, öyleyse varım! " mottosuyla doğru bilgiyi hedef kitleye en uygun yöntemlerle aktarmayı ve paylaşmayı hedefleyen çalışmalar yapılıyor.

4B Akademi çatısı altında; liderlik gelişim programları, profesyonel koçluk, takım koçluğu, insan kaynakları yönetimi, moderatör yetiştirme ve bireysel ve mesleki yetkinlik geliştirme eğitimleri ile işyerinde psikolojik tacizinin (mobing) önlenmesi ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriliyor.


· İnsan Kaynakları profesyonelleri ve yöneticiler arasında "Türkiye'de Mobingle Mücadele Ne Durumda?" konulu 2012 ve 2014 yıllarında hayata geçirilen anket çalışmaları (www.forumobing.net)

· 2010, 2012 ve 2104'te genel katılıma açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen FORUM MOBİNG toplantıları (www.forumobing.net)

· İnsan Kaynakları ve İş Profesyonelleri için bilgi ve deneyim paylaşımlarını amaçlayan "Damlaya Damlaya" buluşmaları (Kasım 2013-Mayıs 2014 aralığında Işık Üniversitesi evsahipliğinde)

· 4bakademi.com/Kaynaklar sayfasından yapılan paylaşımlarla bireysel gelişim, iletişim, kalite yönetimi ve koçluk konusunda İK profesyonelleri, koçlar ve koçluğu merak eden tüm kesimler için farkındalık ve temel sağlamayı amaçlayan mini-book, sunum dosyası ve video paylaşımları


Ayrıntılar için : 4bakademi.com